Etiket arşivi ALTUNZADE PİMAPEN

ilepvc pimapen

ALTUNZADE PİMAPEN

PİMAPEN S-7000 HORİZON


Pimapen S-7000 Horizon, 70 mm genişliğinde ve 5 odacıklı profilleri sayesinde ısı, ses, toz, su yalıtımı sağlayarak, konfor ve tasarruf sunar. 113 mm’lik kasa-kanat yüksekliği ile geniş pencere tasarımlarına olanak tanır. Çift kanatlarda pencerenin içte kalan kısmında simetrik görüntü sağlanması amacıyla, çift kanat bini profili kullanılmaktadır.

 

DR.PİMAPEN REÇETENİZ

Uzman Pencerelog Dr.PİMAPEN der ki;
PİMAPEN S-7000 HORIZON 70 mm genişliğinde, 5 odacıklı ve profil çeşitliliği ile mimari detaylara pratik çözümler sunar.

– Kapı profilleri dahil tüm ana profilleri 70 mm genişliğindedir.
– Kasa-kanat yüksekliği 113 mm’dir. Böylece cam alanı artmakta ve daha geniş görüş imkanı sağlanmaktadır.
– Cam çıtaları eğimli hatlara sahiptir.
– Destek sacı odası büyük tasarlandığından, geniş açıklıkları geçebilecek atalete sahip destek sacı kullanımına olanak verir.
– Tüm ana profilleri (kapı profilleri hariç) 5 odacıklı olduğundan, üstün bir yalıtım sağlar.
– Özel tasarımı sayesinde dar pencerelerde bile kanat hiç zorlanmadan kolayca açılır.
– Çift kanatlarda, çift kanat bini profili kullanıldığından, iç kısımda da simetrik görüntü sağlanmaktadır.
– İç ve dış contadan oluşan 2’li contalama sistemiyle üst düzeyde ısı, ses, toz, su ve hava yalıtımı değerlerine sahiptir.
– Kasa ve kanat destek saçları ortaktır.
– Kanat ve kilitli kapı profilleri 16 mm lama genişliğinde ispanyolet yatağına sahip olduğundan her türlü ispanyolet sistemi kullanılabilir.
– Kanat ve kapı profilleri, ispanyolet sistemi üreticileri tarafından çok yaygın olarak kullanılan ve daha emniyetli kilitleme olanağı sağlayan 13 mm kilitleme ölçüsüne göre tasarlanmıştır.
– Diğer Pimapen serilerinde kullanılan yardımcı profillerle uyumludur.
– Isı geçiş katsayısı: U profil = 1,16 W/m 2K, U pencere = 1,7 W/m 2K (1,1 W/m 2K değerinde ısı iletkenlik katsayısına sahip cam ile beraber kullanıldığında).
– İç veya dış (tek yüz) ve iç/dış (komple) olarak kaplama yapılabilir.
– İçe ve dışa açılan iki ayrı kapı profili vardır.
– 20 mm ve 24 mm’lik camlarda kullanılan cam çıtaları, contanın çıtaya yapışmasını sağlayan post coex metoduyla üretilmektedir. Çıtadaki alt contanın tasarımı, şiddetli rüzgarlarda dahi, camın içeriye doğru hareketini sınırlandırarak dış cam contasının sürekli basmasını ve sızdırmazlığını sağlar.
– Kasa içindeki çıta kanalları, açılan kısımlarda özel kapama profilleri ile kapatılmaktadır. Bu sayede hem görüntü bütünlüğü korunmuş, hem de bu bölgelerde toz birikmesi engellenmiştir.

 

PİMAPEN S-7500 FANTASIA

75 mm. genişliğinde ve 6 odacıklı tüm ana profilleri ile Türkiye’de ilk ve tek olmanın ayrıcalığını taşımaktadır.

PİMAPEN S-7500 FANTASIA 3’lü (iç-orta-dış) contalama sistemi ile gelen mükemmel, ses, toz, hava ve su yalıtımı sayesinde kullanıcılarına konforu ve tasarrufu beraberinde getirir.

PİMAPEN S-7500 FANTASIA ’ nın üstün yalıtım özellikleri, her türlü iklim koşulunda sorunsuz kullanımını sağlar. Kasa-kanat yüksekliğinin 110 mm olması, tüm pencere boyutlarında profil yüzeyinin daha az görünerek daha geniş görüş açısı ve daha aydınlık mekanlar yaratılmasına olanak verir.

Sistemin Başlıca Özellikleri

1. Tüm ana profilleri (kilitli kapı profilleri dahil) 75 mm genişliğinde ve 6 odacıklı olup üstün ısı ve ses yalıtımına sahip bir sistemdir.
2. Kanat profili kendinden damlalıklıdır.
3. Kasa-kanat yüksekliği teknik ölçülerin izin verdiği derecede azaltılarak (110 mm) cam alanı arttırılmış, böylece büyük açıklıklarda geniş görüş olanağı sağlanmıştır.
4. Yuvarlak hatlı profil köşeleri ve cam çıtaları ile estetik bir görünüme sahiptir.
5. Destek sacı odası geniş açıklıkları geçebilecek şekilde büyük bırakıldığından gerekli atalet momentine (statik mukavemete) sahip destek sacı kullanımına imkan verir.
6. İç-orta-dış conta ile gelen üçlü conta sistemine sahip olmasından dolayı üstün ısı, ses, su, hava yalıtım değerlerine sahiptir.
7. Orta conta sayesinde ispanyolet sistemi nemden etkilenmez ve uzun ömürlü olur.
8. Kasa, kanat ve ortakayıt destek sacları ortaktır.

• Kanat ve kilitli kapı profilleri 16 mm lama genişliğinde ispanyolet yatağına sahiptir; dolayısıyla her türlü ispanyolet sistemi rahatlıkla uygulanabilir.
• İspanyolet sistem üreticileri tarafından çok yaygın olarak kullanılan ve rahat kilitleme imkanı sağlayan 13 mm kilitleme ölçüsüne göre tasarlanan kanat ve kilitli kapı profillerine sahiptir.
• Diğer serilerde kullanılan yardımcı profillere uyumludur.
• S-7500 FANTASIA ısı iletkenlik katsayısı:
Uprofil = 1,2 W/m²K
Upencere = 1,65 W/m²K’dir (1,1 W/m²K değerinde ısı iletkenlik katsayısına sahip cam ile beraber kullanıldığında).
S-7700 SLIDER

Bu serinin profilleri geniş pencere ve kapı boşluklarının sürme pencere ve kapı olarak kapatılmasını sağlamak amacıyla dizayn edilmiştir. S-7700 SLIDER ile geniş kapı ve pencere boşluklarında 2’li, 3’lü, 4’lü kanat hareketleri sağlanabilir. Sistemde kanatlar yatay olarak hareket etmektedir. Ayrıca geniş kanatların sorunsuz çalışması için özel bir ray sistemi geliştirilmiştir.

 

PANJUR SİSTEMİ

PİMAŞ’ın yapılarındaki işlevsel bütünlük ve estetik arayışına cevap vermek üzere sunduğu PİMAPEN Panjur Sistemi her türlü yapının kapı ve pencerelerine kolayca uygulanabilecek şekilde detaylandırılmıştır. Düşey eksende açılıp kapanan sabit panjurlara, talebe göre sineklik, sineklik ve güneşlik, ya da uzaktan kumandalı veya manuel aksesuar eklenebilmektedir. Bina yüzeyinden taşmayan panjur kutusu nedeniyle cephe bütünlüğünün bozulmaz. Bu özellik, Pimapen Panjur Sistemi’ni diğerleriden ayıran en önemli üstünlüklerden biridir. Dıştan takma panjurlar, bina yapısı dikkate alınarak talepler doğrultusunda duvara veya doğramaya monte edilebilir.

Sistemin Başlıca Özellikleri

1. 37 ve 52 mm ebatlarında iki tip PVC lamel, 260X210 mm, 210X210 mm ve 230X175 mm ebatlarında üç tip PVC kutu mevcuttur. Bu farklı ebatlardaki lameller ve kapı boşluklarına alternatif çözümler oluşturulabilir.
2. Özel aksesuarları ile açılır panjur+güneşlik, sabit panjur+güneşlik ve sineklik, motorlu panjur (duvardan anahtarlı veya uzaktan kumandalı) gibi alternatifler yaratılabilir.
3. İstenilen bölümlere takılan makas aksesuarı sayesinde açılı açılımlar da yapılabilir.
4. Gereken durumlarda panjur kutusuna konulan yalıtım malzemesi sayesinde ekstra izolasyon sağlanır.
5. Bina dışından gelebilecek müdahalelere karşı, panjur kanatları dışarıdan yukarı doğru kaldırılamadığı için hırsıza karşı güvenlidir.
6. Genişlik ve yüksekliğin arttığı durumlarda, lamellere kanulan destek sacları sistemin güvenliğini daha da arttırır.

 


 

 

 

 

 

 
Avcılar Beylikdüzü Yakuplu Büyükçekmece Hadımköy Kıraç Esenyurt Bahçeşehir Esenkent Bogazköy Mimaroba Kumburgaz Yeşilköy Yeşilyurt Folarya Küçükçekmece Halkalı İkitelli Gümüşpala Sinanoba Bizimkent Yakuplu Beykent Firuzköy ve digerleri

pimapen pimapen bayileri pimapen fiyatları pimapen modelleri pimapen tamiri pimapen fiyat listesi pimapen sineklik pimapen kapı fiyatları

Cam balkon Cam balkon sistemleri Cam balkon modelleri Cam balkon fiyat Cam balkon firmaları Katlanır cam balkon
Panjur Panjur sistemleri Panjur fiyatları Panjur modelleri Panjur kepenk Panjur kepenk sistemleri Panjur kepenk modelleri Panjur kepenk fiyatları Kepenk sistemleri Kepenk motorları Kepenk panjur sistemleri

Aluminyum dograma sistemleri

Ofis bölme Ofis bölme sistemleri jaluzili Ofis bölme sistemleri

 

 

 

 

Sistemin Başlıca Özellikleri

1. 7700 SLIDER ‘da kullanılan özel kasa profili 75 mm genişliğindedir.
2. 5 mm’den 22 mm’ye kadar tek cam, çift cam kullanılmaktadır.
3. Kanatlar özel olarak üretilen sürme ispanyoletleri veya sürme kilidi ile kilitlenmektedir.
4. Kasa kanat arasında özel, ortası naylon perdeli fırça contalarla sızdırmazlık sağlanır.
5. Özel ayarlı tekerlekler ile kanatların kasadaki ray üzerinde kolay ve sağlıklı hareket etmesi sağlanır.
6. Kasa ve kanat profillerinin tümünde su toplama haznesi su akışını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir.
7. Cam çıtalarının iç yüzeyleri eğimlidir.
8. Kasa profillerinin duvar bağlantısındaki özel tırnakları, kasanın duvar ile birleşiminde yardımcı profillerin (pervaz pr, parapet pr, bini pr, kapama pr) kullanılmasına imkan vermektedir.

Pimapen Servis Altunizade, Pimapen Yetliki Altunizade ,Altunizade Pimapen Tamir Servis,Altunizade Pimapen Kapı Servis,Altunizade Pimapen Servis,Altunizade Pvc Pimapen Servis,Altunizade Pilastik Doğrama Servis,Altunizade Pencere Servis,Altunizade Pimapen Fitili Servis,Altunizade Pimapen Kolu Tamiri Servis,Altunizade Emniyet Kilidi Servis,Altunizade Çocuk Kilidi Servis,Altunizade Pencere Menteşesi Tamiri Servis,